Kapat

Evde Sabun Paketleme İşi İle Para Kazanmak

Anasayfa
Evde-iş Evde Sabun Paketleme İşi İle Para Kazanmak
evde sabun paketleme işi

Evde sabun paketleme işi nasıl yapılıyor biliyor musunuz? Eğer bu konuyu öğrenmek ve daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız makalemizi okumalısınız. Sizleri sıkmadan ve ayrıntılı şekilde bu işin nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Evde ek iş olarak yapılmakta olan işlerden birisi de bu iştir. Hatta en çok araştırılan ve en çok talep edilen işlerin başında geliyor. Diğer evde iş fikirlerine nazaran daha fazla bu iş yapılmak isteniliyor. Bu işi yapmayı isteyen arkadaşlarımızın haklı nedenleri de var. Öncelikle bu işi yapması sizleri pek zorlamaz. Ayriyeten yapımı sıkıcı olan işlerden de değil. Yaparken sıkılacağınızı sanmıyoruz. Hem de bu işi veren firmaların diğer işleri veren firmalara oranla biraz daha fazla olduğunu söylesek yeridir.

 

Neden Bu İşlere Talep Var?

Bir çoğumuz günün büyük kısmını evimizde geçiriyoruz. Bazı arkadaşlarımız ise günün tamamını evde geçirmek zorundalar. Ev hanımı olan bir çok arkadaşımız bulunuyor. Bu insanlar evde geçirdiği vakitleri bir şeyler ile uğraşarak doldurmayı istiyor.

Sadece günün tamamını evde geçiren arkadaşlarımız değil, iş sahibi olan arkadaşlarımız da bu işleri çok araştırıyor. Çünkü alınan maaşların yetmemesi, bizleri bir ek iş arayışına doğru sürüklüyor. Boş vakti olan yediden yetmişe insanlar bu işleri araştırıyor. Bu işler sayesinde etrafımızda veya İnternet ortamında para kazanan insanları gördüğümüz zaman, neden bizde kazanmayalım diye düşünüyoruz. Bizlerde evde çalışarak para kazanabiliriz.

Kim evde çalışmak varken dışarıda çalışmayı istesin ki? Evde çalışmak tabi ki de daha kolay ve daha ilgi çekici. İstediğinizde mola verme şansınız var ve istediğiniz vakitlerde çalışma imkanınız var. Evde çalışmanın bir çok artı yönü var. Ayriyeten evde para kazanabileceğiniz bir çok farklı ortam bulunuyor. Sadece bu tür işler değil. Gelin şimdi bu işin yapım aşamalarını detaylı şekilde anlatalım.

 

1. Adım

Öncelikle sabun işini verecek olan bir firma ile anlaşmanız gerekiyor. Bu firmaları şehrinize özel araştırmalar yaparak bulmanızı tavsiye ediyoruz. Herhangi bir başka şehirde olan sabun firması işinize pek yaramaz. Belki şehrinizde ki firmaları biliyordur o yönden yarabilir size yardımcı olur. Fakat dediğimiz gibi öncesinde bir sabun firması ile anlaşmanız gerekiyor.

 

2. Adım

evde sabun paketlemeResimde gördüğünüz gibi evinize anlaştığınız firma tarafından kutu  gönderilir. Bu kutunun içerisinde ise paketlenmemiş sabunlar ve bu sabunların paketleri gönderilir. Firma bunu evinize kadar getirecektir. En başında zaten iş görüşmesi yaptığınızda bu işlemin nasıl olacağına dair net bilgilere alacaksınız.

Firma bunu getirdikten sonra sizlerde bu kutuyu alırsınız sizlere yapmanız gereken işlem daha öncesinde belirtilmiştir. İsterseniz firma çalışanları örnek olarak nasıl yapacağınızı gösterebilir.

 

3. Adım
sabun paketleme nasıl yapılır

Evinize gelen kutuyu açtıktan sonra yan tarafta gördüğünüz gibi   içerisinden sabunlar çıkacaktır. Firma ile kaç adet anlaşmanız varsa   kutunun içerisinden o kadar sabun çıkacaktır. Resmi örnek olarak   gösteriyoruz bu kadar fazla sabun çıkacak diye korkmanıza gerek yok.

Daha öncesinde bu işi yapmak için evinizde ufak bir yer ayırdıysanız   orada yapabilirsiniz veya yere ufak bir bez gibi bir şey sererek üzerinde   de bu paketleme işini yapabilirsiniz. Aldığınız sabunları bir kenara   koymalı ve ardından da kutunun içerisinde çıkmış olan paketleri   alacaksınız.

 

4. Adım

sabun paketleme işiSabunları alıp bir kenara koymanızda fayda var. Tane tane paketleme işlemini yapmanızı öneriyor. Yere serdiğiniz bezin bir kenarına 10 tane sabun koyun, yanına da sabun paketlerini koymalısınız.

Her firmanın paketleme işlemleri farklıdır. Her firmanın kendine özgü bir paketleme sitili vardır. Yanda örnekte verdiğimiz resimde bir paket içerisinde 5 tane sabun bulunuyor.

Bazı firmalar sabunları tek tek paket yaptırıyor. Bu artık firmanız ile aranızda geçen iş anlaşmasına bağlı. Aldığınız paketi sabuna yerleştiriyorsunuz bu şekilde tüm sabunları sizlere verilen paket içerisine güzel ve dikkatli şekilde koyuyorsunuz.

 

5. Adım

evde sabun paketleme nasıl yapılırArdından yanda resimde belirttiğimiz şekilde yaptığınız sabunları size verilen kolinin içerisine düzgün şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Burada da sabunları koyarken dikkat etmelisiniz. Fırlatmadan güzelce koymalısınız ki sabunlar zedelenmesin.

Bu şekilde işlemleri tamamlamış oluyorsunuz. Ardından firma size söylediği vakitte gelip hazırladığınız koliyi teslim alıyor ve size paketleme işlemini yapmanız için yeni bir koli geliyor.

 

Bu İş İçin Tavsiyelerimiz

Hangi işi yaparsanız yapın özenerek yapmalısınız diye tavsiye kısmına giriş yapıyoruz. Eğer kötü iş çıkarırsanız firma sizlerle çalışmaktan vazgeçer. Çok fazla dikkat edilecek bir şey de yok aslında. Sabunları kırmadan güzelce paketleme işlemini yapmalısınız. Paketleme işlemlerini yaparken de dikkat etmelisiniz bazı paketler çok hassas olabiliyor.

Yani şöyle düşünün firmanın sahibi siz olsanız ve birisine ek iş olarak bu işi verseniz ürünleri nasıl teslim almak isterseniz aynı şekilde o dikkatle ürünleri yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde firmanın gözünde değeriniz artacak. Belki ilerleyen zamanlarda aldığınız ücretlere zam yapabilecekler.

Bir grup kurabilirsiniz. Firmalar bazen grup şeklindeki insanları arıyorlar. Çünkü daha fazla ürün paketleme işlemi yaptırabiliyorlar bu da onların işine geliyor. Etrafınızda bu işleri yapmak isteyenler varsa, onlarla iletişime geçip bir fikir alışverişi yapabilirsiniz. Grup kursak nasıl olur gibisinden bir fikir alışverişinde fayda olacaktır. Bir elin nesi var, iki elin sesi var diye boşuna dememişler.

 

Sabun Paketleme Ne Kadar Kazandırır?

Ne kadar para kazanacağınızı bizim sizlere söylememiz mümkün değil. Ama ortalama bir tahminde bulunmanız için size fikir vereceğiz. Günde ne kadar vakit ayırabilirsiniz bu işlere onu bilmiyoruz. Ne kadar çok vakit ayırırsanız gün içerisinde paketleme işlemini yapacağınız sabun sayısında da artış olacaktır. Bu da alacağınız ücrette artış olması demektir.

Elinizin hızı da burada önemli bir nokta. Aynı süre içerisinde başkalarından daha fazla paketleme işi yapabilirsiniz veya başkası sizden daha fazla yapabilir. Elinizin hızı ise işe alıştıkça artacaktır. Bir anda çok hızlı iş yapmaya kalkmayın. Hızlı yapıp özensiz yapmaktansa, yavaş yapıp düzenli yapmak daha mantıklı olur. Firma, bu işe değer verdiğinizi görür ve iş anlaşmanızın süresi uzayabilir.

Her ilde alınan ücretler aynı olmuyor. Her firmanın da verdiği ücretler aynı olmuyor. Fakat ortalama günde 2,3 saat ayırırsanız aylık olarak 800 TL-1000 TL arasında bir gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

 

Sabun Paketleme Veren Firmaları Nasıl Buluruz?

Bu işi tahmin ettiğiniz gibi sabun firmaları veriyor veya sabun satış yerleri veriyor. Bunun için hangi şehirde bulunuyorsanız o şehirde ki sabun firmalarını araştırın. Etrafınızdaki insanlar bu işleri araştırdığınızı bilsin. Beklemediğiniz yerde faydaları olabilir. İnternet ortamında ufak araştırmalar yapabilirsiniz. Bizzat bildiğiniz firmalar varsa direkt gidip onlarla konuşabilir, iş verip vermediklerini sorabilirsiniz.

Firmalar bazen iş verme gibi düşünceleri olmamasına rağmen, böyle bir talep olduğunda bu fikri düşünebiliyorlar. Onlara da bu iş cazip geliyor. Sigorta dertleri olmuyor, biraz daha düşük miktarda para veriyorlar. Bunun gibi iş vermelerine yöneltecek bazı sebepler bulunuyor. Bu nedenle firmalara gidip bu konu hakkında talebinizi belirtmeniz de fayda olacaktır.

Etrafınızda bu işleri yapanlar varsa, sizlerde buna benzer iş aradığınızı belirtin. Belki aynı firma sizlere de iş verebilir. Ya da bu işi yapan insanların bildiği diğer firmalar olabilir.

 

İlginizi Çekebilir

Evde Nikah Şekeri İşi

Evde Paketleme İşi

Evde Örgü Örme İşi

Evde Galoş Paketleme İşi

Evde Kına Paketleme İşi

Evde Kalem Montajı İşi

Evde Davetiye Katlama İşi

Evde Kutu Katlama İşi

“Evde Sabun Paketleme İşi İle Para Kazanmak” üzerine 4 yorum

  1. Saadet says:
  2. Zeynep says:
  3. Sinem Engin says:
  4. fatma celik says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DMCA.com Protection Status